Saç Bakımınız İçin 4 Maske Önerisi

Saç Bakımınız İçin 4 Maske Önerisi

Mevsim geçişlerinde cildimize dikkat ettiğimiz kadar saçlarımıza da o derecede dikkat etmeli ve belli aralıklarla bakım yapmalıyız. Saç bakımı denildiğinde aklınıza pahalı bakım ürünleri geliyorsa bunu hemen unutun. Bu maskeler hem doğal hem de evde kendiniz hazırlayabilirsiniz!

Hindistan Cevizi Yağı

Maske hazırlamakla uğraşmak istemiyorum derseniz, saçınıza sadece hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın kaybettiği nemi geri kazanması ve doğal parlaklığına kavuşması için Hindistan cevizi yağını bir cezvede eritin ve ardından saçlarınıza kökten uca uygulayın. Saç bonenizi takın ve yarım saat bekleyin. Sonrasında saçlarınızı iyice durulayıp, rutin şampuanla yıkamanızı yapın.

Aloe Vera Jel + Hindistan Cevizi Yağı + Yoğurt

Hindistan cevizi yağının içine aloe vera da eklenince saçlarını kaybettiği neme çok daha kısa sürede kavuşacak. 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağına ekleyeceğiniz 4 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 3 yemek kaşığı yoğurdu karıştırtıp saçlarınıza kökten uca uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayıp yine rutin şampuanla yıkamanızı yapın.

Muz + Zeytinyağı + Bal

Saçlarınıza hem bakım yapmak hem de uzamasına yardımcı olmak istiyorsanız bu maske tam size göre. 2 adet olgunlaşmış kararmaya yakın muzu 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırıp saçınıza uygulayın. 20 dakika bekleyin ve iyice durulayın. Ardından rutin şampuanla yıkamanızı yapın.

Avokado + Zeytinyağı + Bal

Saçlarınıza fazla kimyasal uyguladıysanız ve genellikle ısı ile şekillendiriyorsanız bu maske saçlarınıza çok iyi gelecek. Olgun 1 adet avokado, 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını iyice karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Yarım saat bekleyin ve durulayıp rutin şampuanla yıkamanızı yapın.

© 2018 A City Alışveriş Merkezi. Bütün hakları saklıdır.