Sağlıklı Dişler Hayal Değil!

Sağlıklı Dişler Hayal Değil!

Gün içinde karşımızdaki insanlarla iletişim kurarken en dikkat çeken noktanın hep giyimimiz ya da saçlarımız olduğunu düşünüyoruz. Evet bunlar dikkat çeken noktalar ama bazı insanların daha çok dikkat ettiği bir şey var; dişlerimiz! Peki sağlıklı ve güzel görünen dişler için ne yapmalıyız?

  • Diş fırçalamak elbette en önemlisi, günde 2 kere dişlerimizi fırçalayarak temiz bir gülüşe sahip olabiliriz ama yumuşak fırça seçimi, doğru fırçalama teknikleri ve 2-3 ayda bir yapacağımız diş fırçası değişiklikleriyle diş sağlığımızı artırmamız daha mümkün oluyor.

 

  • Diş fırçalamak elbette önemli ama her ne kadar doğru tekniklerle dişimizi fırçalasak da maalesef sadece bu yöntemle tam bir temizliğe ulaşmamız mümkün olmuyor. Normal fırçalamanın yanında; diş ipi kullanımı, ara yüz fırçaları ve ağız gargaraları fırçalamanın etkinliğini artıracak ve daha sağlıklı dişler için size yardımcı olacaklar.

 

  • Doktor kontrolü en önemlisi! Hepimizin bildiği fakat düzenli olarak bir türlü yapmadığı şey, 6 ayda bir diş doktoru kontrolüne gitmek. Dişlerimizde oluşan ufak sorunlar ilgilenilmediği zaman büyüyebilir ve sorun yaşadığımız dişi kaybetmemize neden olabilir. Bu nedenle belli aralıklarla gideceğimiz doktor kontrolü ile dişlerimizin sağlıklı kalmasını sağlayabiliriz.

 

  • Şekerli yiyeceklerden kaçınmak gerekiyor. Gün içinde ister istemez bu yiyeceklere maruz kalıyoruz. Şekerli sakızlar, dişlerinize yapışabilecek şekerler tükürük yoluyla temizlenemediği için dişlerinizin kısa sürede çürümesine neden olabiliyor. Bu nedenle tüketimini en aza indirmeniz en sağlıklısı.

© 2018 A City Alışveriş Merkezi. Bütün hakları saklıdır.