Sağlıklı Kalp İçin Yürüyün!

Sağlıklı Kalp İçin Yürüyün!

Kalp sağlığınız için günde en az 1 saat yürüyün. Kalp, her gün 100 bin defa atan, hayatımızın devam etmesini sağlayan en hayati organımızdır.

Kalbimiz 10 tonlu bir tankı doldurabilecek kanı pompalarken çoğu zaman çalıştığının farkında bile olmazsınız. Kalbinizde bir ağrı, sıkışma veya düzensiz atım fark ediyorsanız bir şeyler ters gidiyor olabilir. Bu tarz durumlarda mutlaka bir uzmana başvurmayı ihmal etmeyin. Kalp  sağlığınızı korumak için sadece iki kural yeterli. Biri sık sık hareket etmek, ikincisi ise yiyip içtiklerinize dikkat etmekten geçiyor. Her ne kadar genetik sebeplerden dolayı kalp hastalıkları önemli olsa da, aslında kalp sağlığını bozan sebepler de çok ve bu da bizim elimizde. Mesela; sigara, alkol ve yağlık yiyecekler gibi ve sadece sigarayı bırakara kalp hastalığı riskinizi 3 kat azaltabileceğinizi biliyor muydunuz? Yedikleriniz, içtikleriniz de sandığınızdan çok fazla kalp sağlığınızı etkiliyebiliyor.

Değerli ziyaretçilerimiz, kalp sağlığınız için bu altın iki kuralı uygulamanız ve farklı bir şeyler fark ettiğinizde bir uzmana başvurmayı ihmal etmeyiniz. Sağlıklı günler dileriz.

© 2018 A City Alışveriş Merkezi. Bütün hakları saklıdır.