Yediklerinizle Isının!

Yediklerinizle Isının!

Kış ayları geldi ve soğuklarla birlikte üşümeye, bu nedenle de kalın giyinmeye başladık.. Bazı zamanlar ne kadar kalın giyinsek de bir türlü ısınamıyoruz. Bunun en büyük nedeni yediklerimiz. Beslenme alışkanlıklarımızda yapacağımız ufak değişikliklerle artık kıştan korkmuyoruz!

Yeşil Çay: Günde 3 bardak tükettiğiniz yeşil çay, içerdiği kateşinlerle metabolizmanızı hızlandıracak ve daha az üşümenizi sağlayacak.

Kırmızı Et: Kansızlık ve kandaki demir minerali eksikliği üşümenin en temel nedenlerinden biridir. Demir minerali yönünden en zengin besin olan kırmızı ete, günlük beslenmemizde yer vererek kansızlık sorununa çözüm bulurken vücudunuz soğuğa karşı daha dayanıklı olacak.

Acı: Acı besinler vücut ısısını yükseltirken aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandırır. Ancak mide sorunu olanların bu besinleri tüketirken dikkat etmesi gerekir.

Zencefil: Diğer örneklerde olduğu gibi zencefil de metabolizmanızı hızlandırır ve vücut ısınızı yükseltir.

Yumurta: Protein içeriği sayesinde vücudun daha iyi çalışmasına ve metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olan yumurtaya günlük beslenmenizde yer açarak üşüme sorununuza, çözüm bulabilirsiniz.

© 2018 A City Alışveriş Merkezi. Bütün hakları saklıdır.